פרס זוסמן-ג'וינט | ג'וינט ישראל

פרס זוסמן-ג'וינט

פרס זוסמן-ג'וינט

 • פרס זוסמן- ג'וינט
  פרס זוסמן-ג'וינט ע"ש לאונור ולארי זוסמן ז"ל למצוינות בתחום השירותים החברתים בישראל.

  מזה למעלה מעשור מוענק פרס זוסמן-ג'וינט למצויינות בתחום פיתוח השירותים החברתיים בישראל. פרס זוסמן-ג'וינט נחשב לפרס הגדול ביותר בתחום העשייה החברתית בישראל, ומטרתו להגביר את המודעות לנושא החברתי ולהודות לאנשים המסייעים לקבוצות חלשות בחברה. עבודתם של הזוכים מדי שנה מדגישה את המחויבות העמוקה של ג'וינט ישראל לשיפור החברה והרווחה בישראל. כבכל שנה יוענק הפרס לשלושה זוכים (יחידים או צוותים) אשר תרמו תרומה מיוחדת ומשמעותית למצויינות בתחום השירותים החברתיים בישראל. לכל אחד משלושת הזוכים יוענק פרס בסכום של עד 25,000$.

  הפרס הינו בתרומת לאונור ולארי זוסמן זכרם לברכה, אשר קיימו קשרים הדוקים עם מדינת ישראל ותרמו רבות לעידוד פרויקטים חברתיים בכלל ועם ארגון הג'וינט בפרט. משפחת זוסמן הם שותפים מסורים של ארגון הג'וינט זה שנים רבות, פעילים במגוון רחב של תכניות הג'וינט וכן ביצירת שותפות עם הג'וינט כדי לסייע לבעלי צרכים מיוחדים, לחרדים ולישראלים יוצאי אתיופיה.

  הגשת המועמדות תתבצע רק באמצעות המלצה על המועמד.

  אנו שמחים לבשר על הזוכים בפרס זוסמן - ג'וינט לשנת 2018: 

  בקטגוריית קידום סולידריות חברתית – צוות כוכבי המדבר: הצוות פועל על מנת לספק מענה מקיף לאתגרים הרבים העומדים בפני החברה הבדואית בנגב, באמצעות פיתוח דור חדש של מנהיגות בדואית עוצמתית שתצמח מתוך החברה הבדואית עצמה, תניע שינוי חברתי וכלכלי בר קיימא, בקרב כלל השבטים והחמולות הבדואיות בנגב ובחברה הישראלית כולה. בחמש שנות פעילות פיתח צוות הארגון בהובלת מתן יפה ושחדה אבו סמית' רצף של תכניות חינוכיות מגיל 14-30 שמטרתן לסייע בהתמודדות עם סוגיית הזהות, להכשיר צעירים בדואים שיהיו מחויבים לעשייה חברתית ערכית ויהיו בידם הכלים והיכולות הנדרשות להתקדם בעצמם ולקדם את הקהילה שלהם.

  בקטגוריית קיימות ואורבניות ככלי לפיתוח חברתי – צוות ארץעיר, מיזם הרשת: צוות ארץעיר פועל ליצירת שינוי רחב במרקם החיים העירוני בעיר באר שבע והפצת אורח החיים הקהילתי לכל אזרחי העיר. הצוות פיתח מודל קהילתי-עירוני-השתתפותי שמאפשר לצעירים השפעה רחבה ומעניק תחושת שייכות ומשמעות לתושבי העיר. מודל "הרשת" מעודד אורח חיים קהילתי במרחב העירוני ומשמש פלטפורמה להפעלה של יוזמות ביניהן: נגריה קהילתית, מחסן ציוד להשאלת חפצים, סמינרים ללמידה, ספריות רחוב, מסלולי ריצה ועוד. שיטת העבודה מתבססת על תושבים מקומיים המעלים את הצרכים מהשטח ומוציאים לפועל מיזמים חברתיים המותאמים לצרכים הייחודיים של כל ישוב. הצלחת המודל הביאה לשכפולו גם לירוחם ולמצפה רמון, באופן שהבהיר שהמודל גמיש ויכול להיות מותאם למאפיינים השונים של יישובים ואוכלוסיות מגוונות בכל הארץ .

  בקטגוריית מניעת התעללות באוכלוסיות מוחלשות וחסרות ישע – איריס שטרן לוי: איריס, פעילת שטח בתחומי העצמה נשית, הפחתת אלימות נגד נשים ומתן הזדמנויות בהשתלבות בשוק העבודה. הקימה יחד עם טל חמוואי גרנות את עמותת המכל-לה – בית ספר חברתי למתן הכשרה מקצועית לנשים היוצאות ממעגל הזנות והאלימות ומספק מרחב בטוח אשר מבין את המורכבות של פוסט טראומה ואת נזקי הזנות.המכל-לה מספקת פתרון נרחב לנשים אלה, אשר לעיתים לא רכשו כל השכלה, וזאת החל מלימוד קרוא וכתוב ועד להכנה לראיון עבודה ובניית קורות חיים, ומסייעת להן להשתלב בשוק העבודה במגוון רחב של מקצועות המתואמים לכישורים של כל אישה.